Siirry suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Yhdistyksemme toimipisteet sijaitsevat Lappeenrannassa, Mikkelissä, Pieksämäellä ja Savonlinnassa. Ota yhteyttä sinua lähellä olevan toimipisteen sairaanhoitajaan. Jäsenasiat hoidamme keskustoimistollamme Lappeenrannassa.

Neuvontapalvelun toimipisteet ja keskustoimisto ovat avoinna ma-pe klo 8.30 – 14. Kello 14 jälkeen palvelemme sopimuksen mukaan.

Lappeenrannan neuvontapalvelu

Neuvontahoitaja Jaana Lemetyinen

sairaanhoitaja Jaana Lemetyinen
puh. 0400 728 192
jaana.lemetyinen@sasy.fi

Maakuntagalleria
Kauppakatu 40 D
53100 Lappeenranta

Mikkelin neuvontapalvelu

sairaanhoitaja Liisa Kautto
puh. 040 767 4048
liisa.kautto@sasy.fi

Porrassalmenkatu 13 B
50100 Mikkeli
mikkeli@sasy.fi

Pieksämäen neuvontapalvelu

sairaanhoitaja Jaana Jormakka
puh. 040 767 4043
jaana.jormakka@sasy.fi

Lampolahdenkatu 6
76100 Pieksämäki
pieksamaki@sasy.fi

Savonlinnan neuvontapalvelu

terveydenhoitaja, sairaanhoitaja Janna Puurunen
puh. 040 767 4033
janna.puurunen@sasy.fi
Käyntiosoite neuvontapalveluun: Tulliportinkatu 1-5 B 40, 57100 Savonlinna
savonlinna@sasy.fi

HUOM! Savonlinnaan lähetettävä kirje- ja muu paperiposti osoitetaan yhdistyksen keskustoimistolle: Saimaan Syöpäyhdistys, Kauppakatu 40 D, 53100 Lappeenranta

Vapaaehtoistoiminta

vapaaehtoistoiminnan koordinaattori Sirja Ojaniemi
puh. 044 7766 330
sirja.ojaniemi@sasy.fi

Hallinto, talous, viestintä

Keskustoimisto Lappeenranta

Saimaan Syöpäyhdistys ry
Maakuntagalleria
Kauppakatu 40 D, 2. kerros
53100 Lappeenranta

puhelin 05 451 3770
sähköposti saimaa@sasy.fi


palvelusihteeri Kirsi Kukko
jäsenasiat, viestintä, laskutus
puh. 050 572 4833
kirsi.kukko@sasy.fi

toiminnanjohtaja Niina Turunen, TtM
hallinto, talous, viestintä, lahjoitukset ja testamentit
puh. 040 767 4049
niina.turunen@sasy.fi

Laskutusohje

Laskutamme ja vastaanotamme ostolaskumme mieluiten verkkolaskuina.

Verkkolaskuosoitteemme:

Operaattori: Apix Messaging Oy (003723327487)
Verkkolaskuosoite: 003702828004
OVT-tunnus: 003702828004

Y- tunnus 0282800-4
kotipaikka: Lappeenranta

Laskutusosoitteet Saimaan Syöpäyhdistys (pdf-ohje)