Yhteystiedot

Saimaan Syöpäyhdistyksen neuvontapalvelujen toimipisteet sijaitsevat Lappeenrannassa, Mikkelissä, Pieksämäellä ja Savonlinnassa. Ota yhteyttä sinua lähellä olevan neuvontapalvelun sairaanhoitajaan. Jäsenasiat hoidetaan Lappeenrannan toimistolla.

Saimaan Syöpäyhdistys
puhelin 05 451 3770
sähköposti saimaa@sasy.fi

Toimisto ja neuvontapalvelut ovat avoinna ma-pe klo 8.30 – 14. Klo 14 jälkeen palvelemme sopimuksen mukaan.

Lappeenrannan neuvontapalvelu
Maakuntagalleria
Kauppakatu 40 D
53100 Lappeenranta

neuvontahoitaja Jaana Lemetyinen
puh. 0400 728 192
jaana.lemetyinen@sasy.fi

Mikkelin neuvontapalvelu
Porrassalmenkatu 13 B
50100 Mikkeli
mikkeli@sasy.fi

neuvontahoitaja Liisa Kautto
puh. 040 767 4048
liisa.kautto@sasy.fi

Pieksämäen neuvontapalvelu
Lampolahdenkatu 6
76100 Pieksämäki
pieksamaki@sasy.fi

neuvontahoitaja Jaana Jormakka
puh. 040 767 4043
jaana.jormakka@sasy.fi

Savonlinnan neuvontapalvelu
Tulliportinkatu 1-5 B 40
57100 Savonlinna
savonlinna@sasy.fi

neuvontahoitaja Eeva Airaksinen
puh. 040 767 4033
eeva.airaksinen@sasy.fi

Toimisto ja jäsenasiat
palvelusihteeri Kirsi Alkila
puh. 050 572 4833
kirsi.alkila@sasy.fi

Toiminnanjohtaja
Niina Turunen
puh. 040 767 4049
niina.turunen@sasy.fi